Probiyotik Nedir?

Probiyotikler; mikroflorayı dengeleyen, zararlı bakterilerin gıdalarını tüketerek onları ortamdan uzaklaştırıp işlevsiz hale getiren, çevre için yararlı, temizleyici, dengeleyici, insanlar ve hayvan için dost mikro organizmalardır. Günümüzde tüm canlıların sağlığını güçlendirmek amacıyla, gıdalara ve yemlere ilave edilerek kullanılmaktadırlar. Ancak artık bu probioyikler (temizlik ve hijyen için kullanılması keşfedilen bazı türleri) temizlik ve hijyende de kullanılmaktadır.

Probiyotiklerin doğada en önemli fonksiyonlarından biri, canlının doğal florasının zararlı bakteriler için bir bariyer oluşturmasına yardımcı olmaktır. Dünya Sağlık Örgütüne göre probiyotikler; bilimsel çalışmalarla insan sağlığına yararlı olduğu ispat edilmiş canlı bakterilerdir.

“Ecoprobiotic Probiyotikli Temizlik ve Hijyen Ürünleri Nasıl çalışır?”

Probiyotikler sayesinde, vücudumuzda var olan zararlı bakterilerle savaşmak mümkün. Günümüzde bununla ilgili birçok takviye gıda ürünü bulunmaktadır. Ancak zararlı bakterilerin vücudumuza yerleşmesi ve insan sağlığını tehdit eden boyutlara gelmesi, tedaviye başlanmasından önce olmaktadır.

Evimiz en çok vakit geçirdiğimiz yaşam alanımızdır. Nasıl ki vücudumuzun bir flora dengesi varsa, evimizin de vardır. Bu dengeyi ise evimizde bulunan yararlı ve zararlı bakteriler sağlar. Sokaklar, toplu taşıma araçları ve çocuk oyun alanları gibi kalabalık ortamlardan patojen (zararlı bakteri) alırız. Giydiğimiz kıyafetler, ellerimiz ve taşıdığımız eşyalar ise bu bakterilerin evimize kadar taşınmasına sebep olur.

Evimizde yaptığımız temizlikte kullandığımız ürünler de bu dengeyi etkilemektedir. Kimyasal ürün kullanımı, temizlik sonrası ilk birkaç saatte patojen sayısını azaltsa da -düşünüldüğünün aksine- aslında evimizde zararlı bakterilerin oluşumu için uygun bir ortam yaratır. Kullanılan agresif kimyasallar, sadece zararlı bakterileri değil, aynı zamanda siz ve eviniz için yararlı olan dost bakterileri de öldürür.

Bakteriler, ortam şartlarına çok çabuk adapte olabilen mikroorganizmalardır. Temizlik yaparken kimyasal ürün kullanarak, zararlı bakterilerin direncinin artmasına sebep olursunuz. Agresif kimyasallar sayesinde yararlı bakterilerin sayısını azaltır ve güçlenmiş zararlı bakteriler yaratırsınız.

“Ecoprobiotic” probiyotikli temizlik ürünleri, sağlık risklerine karşı önleyici bir rol oynar. Amacı tedavi etmek değil, sağlığınızın bozulmamasıdır. Size zarar verebilecek hiçbir kimyasal içermez. Probiyotikler ile temizlik yaparken ortamdaki yararlı bakterileri azaltmaz, güçlendirirsiniz. Yapılan temizlik işleminden hemen sonra, temizlenen yüzeye yararlı bakteri tabakası yerleşir ve yararlı bakteriler hemen hemen tüm alanı kaplayarak zararlı mikroorganizmalara yaşam alanı bırakmazlar. “Ecoprobiotic” probiyotikli temizlik ürünlerini kullanarak evinizde sağlıklı ve temiz bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Peki Kimyasal ürünler ile arasındaki farklar nelerdir?

  • Kimyasal ürünler bakteri florasını bozup patojen (zararlı) bakterilerin daha dirençli hale gelmesine sebep olurlar.
  • Kimyasal çözücüler hem canlılar hem de çevre için zararlı ve tehlikelidir. Ayrıca temizlenen yüzeylerin zamanla bozulmasına neden olurlar.Asitsiz ürünler kiri çözerler, asitli ürünler ise kimyasal reaksiyona girerek kiri temizler.
  • Ecoprobiotic ürünleri içerikleri probiyotiklerle bakteri florasını dengeler patojenlerin azalmasını sağlayıp bunların oluşturduğu zararları engeller.
  • Ecoprobiotic ürünleri organik bileşeklerle kiri yüzeyden ayrıştır prensebi ile çalışır.
  • Ecoprobiotic ürünleri daha etkin bir temizlik sağlar. İnsan sağlığına ve çevreye zarar vermez.
  • Ecoprobiotic ürünler, patojenlerin direncini artmasını ve mutasyona uğramalarını engeller.
  • Ecoprobiotic ürünleri yeniden oluşmasını geciktirir.